Avan karjääri- ja tööelu teemasid karjäärinõustaja praktikast.
Petturi fenomeni mõju meie tööelule
Petturi fenomeniks (impostor phenomenon) nimetatud mõtteid ja tundeid kogevad paljud inimesed mõnel tööelu perioodil ning selle puhul on leitud otsene mõju töö tulemuslikkusele ja töötaja rahulolule.
Loe lisaks
Kuidas märgata sobivaid töövõimalusi
Mida oled juba järgnevast loetelust teinud, et märgata sobivaid töövõimalusi või ennast soovitud valdkonnas nähtavaks teha? Panin kirja 10 viisi, mida tööelus uut suunda või tööd otsides tasub läbi proovida.
Loe lisaks
Millal viimati vaatasid otsa oma karjääri asjade seisule?
Nii nagu teatud aja tagant tasub käia tervisekontrollis, on hea võtta aeg-ajalt ette oma karjääri ülevaatus, et veenduda, kas kõik olulised näitajad on korras. Või siis oled juba täheldanud märke, et midagi tööeluga seoses kripeldab. Toimunud on muutusi isiklikus plaanis või tööalaselt ning paras aeg oleks need teemad enda jaoks luubi alla võtta.
Mis on sinu jaoks tööelus oluline?
Karjäärinõustajal on üheks peamiseks töövahendiks hea küsimus õigel hetkel. Selline, mis nõustamisele tulnud inimest mõtlema paneb, uue vaatenurga teemadele avab. Küsimused, mis on inimese jaoks tema olukorras edasiviivad, aitavad sihtidel selgineda ning piltlikult öeldes (taas)käivitavad sisemise mootori oma karjääriplaanide teostamiseks.
Omanäoline karjäär
“Ema, kas sa oled nüüd töötu? Mida sa terve päev kodus teed?” Nii küsis minu poeg, kes püüab mõista muutust minu tööelus, kus ma ei lähe igal hommikul kuhugile tööle. “Ilmselt peab isa meid nüüd üleval pidama, sest sa ei käi ju tööl”. Minu poeg ei ole ainuke, kellele olen pidanud asjade seisu selgitama. Paljudel täiskasvanutel tundus tekkivat kerge lühis, kui selgub, et tulles ära oma seniselt palgatöölt, puudus mul kindel järgmine töökoht.
Loe lisaks