Kuidas märgata sobivaid töövõimalusi

Blogi

Kommenteeri
Mida oled juba järgnevast loetelust teinud, et märgata sobivaid töövõimalusi või ennast soovitud valdkonnas nähtavaks teha? Panin kirja 10 viisi, mida tööelus uut suunda või tööd otsides tasub läbi proovida.
1.Tööportaalid: sh oled lisanud enda profiili, tellinud kuulutuste teavitused, kohandanud CV-d ja motivatsioonikirju lähtuvalt ametikohast, kuhu kandideerid. 


2.Talendipangad ja organisatsioonide karjäärilehed:
lisanud enda andmed või saatnud CV, ära märkinud sobivad või eelistatud ametikohad.


3.Sihtotsing:
kaardistanud huvipakkuvad organisatsioonid, kus sooviksid töötada ja pöördunud otse nende poole, sh tuues välja, miks just nemad on sulle silma jäänud ning kuidas sina saaksid olla väärtustlik täiendus nende meeskonda.


4.Organisatsioonide sotsiaalmeedia lehekülgede jälgimine, kelle tegevus haakub sinu karjäärisihtidega või huvialadega ning hoidnud silma peal töökuulutustel, mida organisatsioonid enda kanalites levitavad.


5.Liitunud sotsiaalmeedia gruppidega
, kus sinu piirkonnas või soovitud valdkonnas tööpakkumisi ringleb.

6.Sotsiaalmeedias enda võrgustikule välja hõiganud, et oled avatud pakkumistele, sh toonud välja, mis alal ja millist tööd otsid, miliseid oskusi oled valmis rakendama, milline tore inimene sa oled:).

7.Rääkinud sõprade ja tuttavatega, milliseid võimalusi otsid, palunud sõna levitada.

8.Pöördunud inimeste poole, kes huvipakkuval alal tegutsevad, et saada rohkem teada, mida selles valdkonnas töötamine endast kujutab, millised on vajalikud võtmeoskused ja erinevad võimalused valdkonda sisenemiseks.

9.Osalenud veebiseminaridel või koolitustel, et erinevaid oskusi arendada või huvipakkuvatel teemadel uusi teadmisi saada, sh sõna võtnud või küsimusi küsinud, enda kontaktvõrgustikku laiendanud.

10.Katsetanud midagi uut või teistmoodi teha, näiteks tööampsuna, vabatahtlikuna, hobina või isikliku projektina.

Lisaks: olnud järjepidev, ennast ületanud, kogemustest õppinud ja avatud pilguga ringi vaadanud, olles valmis kinni haarama järgmistest ettetulevatest võimalustest.

Soovin jõudu, meelekindlust ja sobivate teeotsadeni jõudmist!

Kui tahad läbi arutada enda karjäärisihte ja edasisi tegevusplaane, siis võta ühendust!
Fotod: pexels.com

Lisa kommentaar

Email again: