Kommenteeri

Millal viimati vaatasid otsa oma karjääri asjade seisule?

Nii nagu teatud aja tagant tasub käia tervisekontrollis, on hea võtta aeg-ajalt ette oma karjääri ülevaatus, et veenduda, kas kõik olulised näitajad on korras. Või siis oled juba täheldanud märke, et midagi tööeluga seoses kripeldab. Toimunud on muutusi isiklikus plaanis või tööalaselt ning paras aeg oleks need teemad enda jaoks luubi alla võtta.

Karjääriaudit kui kontrollküsimuste loetelu aitab esile tuua hetkel sinu jaoks tööeluga seotud kõige olulisemad teemad, millega tulevikku vaatavalt edasi tegeleda. Võta hetk, et teadvustada, kus sa oma tööelu hetkeseisuga oled? Mille üle võib rõõmustada ja uhkust tunda, mida sooviksid muuta ja teisiti teha? Kuhu suunas professionaalses plaanis edasi areneda?  

Võid avastada, et tegelikult on sinu karjäär parima tervise juures ning vajab vaid värskendavat kohendust, näiteks töö sisu ümber vaatamist.

Oled kaalunud karjäärimuutust või otsid sobivat edasist suunda?

Siis tasub põhjalikumalt läbi mõelda, millised on sinu ootused tööelule, soovid isikliku arengu ja elustiili osas, milliseid vajalikke oskusi oled valmis edasi arendama, et teha eneseteadlikumalt oma karjääriga seotud otsuseid.

Esmane karjääriaudit olukorra kaardistamiseks

Tööalast heaolu ja panust mõjutab paljuski see, kuidas suhtume oma töösse. Kas saame piisavalt rakendada enda oskusi ja võimeid ning kuivõrd meil on selgus ja kindlus. Kas oleme oma karjääriga sobival kursil.

Esita endale mõned kontrollküsimused oma karjääri hetkeseisust pildi saamiseks:    

1. Rahulolu ja enesekindlus
Kuidas sa ennast oma töistes tegemistes tunned? Kas töö pakub pigem positiivset pinget või tekitab sagedamini ebameeldivaid hetki?

2. Tegevused ja siht
Kui suur osakaal on sinu töös tegevustes, milles tunned end nagu kala vees ja pigem sukeldud neisse hea meelega? Kas oled mõelnud enda karjääriplaanidele pikemalt ette? Kuivõrd sinu töö viib sind edasi soovitud eesmärkide suunas?

3. Tasakaal ja elustiil

Kuivõrd jagub sul aega ja energiat enda jaoks elus olulise jaoks? Kas lähedased, huvialad, tervis, eneseareng ja puhkamine on sinu jaoks piisavas mahus päevakavas sees?

4. Tugevused ja potentsiaal

Kas oskaksid välja tuua, millised on sinu tugevad küljed ja väärtuslikud oskused? Kas tunned, et tööelu pakub piisavalt võimalusi rakendada enda erinevaid oskusi ja võimeid soovitud moel?

Millised küsimused panid sind rohkem mõtlema? Millised teemad esile tõusid, mis vajaksid rohkem tähelepanu ja tegelemist?

Karjääriauditi teemad. Koostanud: Anna Gramberg

Blogipostitus avaldatud 5.märtsil 2020.a. CV-online Eesti/CV.ee tööelu blogis.
Loe artiklit edasi siit.
Vaata ka videosid karjääriauditi teemal.

Lae alla tasuta tööleht karjääriauditi kontrollküsimustega!

Lisa kommentaar

Email again: