Lemmik veebilehed karjääriteemadel 2019

Blogi

Kommenteeri

Panin kokku enda ja teiste huviliste jaoks need erialased veebilehed, mis mind karjääriteemadel aastal 2019 kõige enam inspireerisid, harisid ja mõtteainet pakkusid.  Valikus on seekord reastatud välismaised viited.

Loomulikult on meil Eestis mitmeid sisukaid ja innustavaid karjääri- ja tööelu teemalisi blogisid, portaale ja kodulehekülgi, mida regulaarselt jälgin. Selleks, et loetelu liiga pikaks ei veniks ning sooviga pakkuda ehk mõni põnev veebileht ka teistele (taas-)avastamiseks, sai kokku järgmine valik.

2019.aasta lemmik veebilehed lugemismenüüs:
Careershifters 
Kui ma peaksin ühe selle aasta lemmiku valima, kust kõige sagedamini erialast inspiratsioonisüsti sain, siis on see Careershifters. Sattusin kunagi nende kodulehele veebis ringi tuhnides ning leidsin eest kuhja tänuväärset materjali, mis mõtestab asjatundlikult lahti ja pakib praktiliste soovitustena kokku karjäärimuutusega seonduvad teemad, kõhklustest elluviimiseni. Eraldi väärtus on samastumiseks ja julgustuseks koondatud erinevate inimeste lood, kuidas nemad karjäärimuutuse läbi tegid, milline on olnud nende teekond, õppetunnid ja õnnestumised.  

80,000 Hours 
Kas teadsite, et oma eluaja jooksul kulub teil arvestuslikult 80 000 tundi tööelule? Kuidas need väärtuslikud tunnid siduda karjäärivalikutega, millel oleks võimalikult suur ühiskondlik mõju? Efektiivsel altruismil põhinev ning algselt võimekatele ülikoolilõpetajatele suunatud portaal suunab oma karjääri kujundamisel mõtlema, kuhu parimal moel oma potentsiaali rakendada. Kõik nende soovitused ja karjääriplaneerimise teemalised näpunäited tuginevad (lisaks ekspertide-praktikute kogemustele) hoolikalt läbi sõelutud uuringutel ja erialakirjandusel.

CERIC (Advancing Career Development in Canada)
Midagi pole teha, Kanada oli ja on minu jaoks suureks eeskujuks ja suunanäitajaks karjäärinõustamise valdkonnas. Teaduspõhised, praktikutele suunatud ja samas alati ajaga kaasas käivad teemapüstitused, uuringud, artiklid ning juhendid karjäärispetsialistile. Näiteks viimane nende ajakiri oli pühendatud teemale, kuidas kliimamuutused mõjutavad karjääri ja töökohti. CareerWise on Kanada erialane blogi karjäärispetsialistile.

Jätkuvad lemmikud tööelu teemadel:
Allikad, kust võib suhtleliselt kindlalt kvaliteetset “head kraami” saada ehk kõnetavad teemapüstitused, tabatud zeigeist, ülevaatlikud asjakohased uuringud ja söödavalt serveeritud faktid. Paljudele ilmselt tuttavad viited ja samuti regulaarselt lugemismenüüs.

HBR (Harvad Business Review
Lai ring hästi lahti kirjutatud teemasid organisatsiooni, inimeste ja enesejuhtimise teemadel, mis sageli põhinevad erinevatel uuringutel ja on seostatud praktikatega. Mõnikord tundub, et lugusid tuleb sealsetelt suleseppadelt nagu Vändrast saelaudu, vähemalt minu LinkedIn voog söödab mulle ette teemasid HBR blogist nagu tennise masin palle (või siis lihtsalt algoritmid teevad hästi oma tööd).

Deloitte’i inimkapitali aruanne 
Ulatuslik üleilmne uuring valmib küll korra aastas, kuid see eest annab tuumakate ja maitsvate ampsude kaupa teadmist, millised suundumused mõjutavad tööelu, inimeste juhtmist ja arendamist laiemalt. Lisaks suurepäraselt illustreeritud materjal.

OECD Better Life Index
Kes veel arvab, et statistika on igav, siis soovitan piiluda siia lehele - ilus visuaal ja lihtsalt haaratav sisu, interaktiivne, olulised elukvaliteedi näitajad reas ja seda üleilmses võrdluses. Ühtlasi saab skaalasid nihutades reastada ka enda jaoks olulised teemad (nt. töö, tervis, haridus, sissetulek, tasakaal, turvalisus, rahuolu oma eluga) ning võrrelda neid teistega.    

OECD pakub karjäärispetsialisti vaatenurgast ajakohast kõikvõimalikku statistikat ja uuringuid hariduse, tööelu ja oskuste arendamise teemadel, lisaks analüüse tuleviku töömaailma suunal: 
Tööelu teemad laiemalt
Tuleviku töö teemad täpsemalt 


World Economy Forum 
Paljudele tuttav globaalseid teemasid analüüsiv ja lahendusi otsiv platvorm (või vähemalt tuntud oma iga-aastaste Davosis toimuvate majandusfoorumite poolest). Mulle meeldivad nende informatiivsed lühivideod erinevatel aktuaalsetel teemadel, mis pakuvad paraja annuse faktikilde koos laiema kontekstiga (ja haarava videopildiga).
Eraldi fookus on neil mitmeid aastaid olnud töömaailma tulevik, hetkel neljanda tööstusrevolutsiooni vaatenurgast:

BBC Worklife  
Selle aasta uuem algatus BBC poolt ehk ilmselgelt tööelu teemad piisavalt kuumad, et neid veelgi enam eraldi fookusesse tõsta. BBC ajakirjanikest ja ekspertidest ajutrust on muuhulgas ritta seadnud 101 trendi, mis mõjutavad meie tööd ja elu laiemalt ning avavad neid teemasid ajakirjanduslike lugude kaudu.

Sisukat ja inspireerivat lugemist!

PS. Arvake ära, kui mitu korda neid veebilehti taas külastades üha uute põnevate artiklite lugemise ahvatlustele järele andsin. 

Lisa kommentaar

Email again: